Wiadomości

Rozmowa z Meghan Markle oraz księciem Harrym

W ostatnich dniach, a dokładniej 7 marca o godz. 20:00 odbył się wywiad słynnej prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym a także jego żoną Meghan Markle. O rozmowie tej szybko stało się nieprawdopodobnie głośno i dalej jest to jeden z podstawowych tematów wśród wszelkich tabloidów. To był 1 połączony wywiad Meghan i księcia Harry'ego po odejściu pary z rodziny królewskiej oraz wyprowadzce do USA. Podczas telewizyjnego spotkania z Oprah para wyjaśniła powody swych decyzji oraz przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. W czasie rozmowy pojawiły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Na domiar tego, według opublikowanego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym sporze w rodzinie królewskiej są bardziej po stronie Elżbiety II i pozostałych członków rodziny niż Harry'ego i Meghan. Nie mniej jednak nie można zaprzeczyć, że poparcie jest niezwykle odmienne, w zależności od upodobań politycznych i wieku. Brytyjskie tabloidy informują, iż jeżeli Meghan i Harry pragnęliby w niedalekiej przyszłości powrócić na łono rodziny, to tym właśnie wywiadem stracili nieodwracalnie swoją szansę. Ponadto poza wspomnianymi wcześniej kwestiami królewska para poruszyła też wątek samobójczych myśli Meghan oraz tego, iż książe nie spostrzegał wcześniej tego, że jest on uwięziony, jak sam przyznał.

Prowadzący kanał na platformie YouTube, którzy zajmują się zbieraniem poszczególnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, namówili czwórkę ekspertów interpretujących w publikatorach sprawy królewskiej rodziny na analizę wywiadu dwa dni przed jego emisją. Profesjonaliści, w tym poprzedni prasowy sekretarz brytyjskiej królowej, zinterpretowali całą rozmowę, zarzucając przy tym Oprah Winfrey brak obiektywizmu a z kolei Meghan Markle stosowanie ostrego a także bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah Winfrey z Harrym oraz Meghan zaprezentowany został w wieczornym TVN24. Co istotne, rozmowę tą obserwowało średnio około 1mln odbiorców. Ta telewizyjna stacja okazała się wtedy drugim z kolejności liderem rynku, osiągając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednakowo mówi się, jakoby wywiad ten potwierdził legendę dotyczącą Winfrey jako dziennikarki, która umie wykrzesać ze swojego rozmówcy wszystko, uwzględniając drobiazgi. Mając na względzie emocjonujące szczegóły książęcej pary media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", chociaż Oprah przyczyniała się do tego już wiele razy. Bez żadnych wątpliwości można przyznać, iż fakt ten będzie w ciągu zbliżających się tygodni z pewnością cały czas omawiany.

Zostaw komentarz