Pol'and'Rock Festival 2018

Pierwszy raz największy i jeden z najbardziej popularnych festiwali w naszym kraju, odbył się jako Pol'and'Rock Festival. Dawny „Przystanek Woodstock”, nazywający się tak od 1995 roku, zmienił ją poprzez względy prawne. Tego roku jeden z najpiękniejszych festiwali na Ziemii odbywał się 24 raz. Już 15 raz Pol'and'Rock Festival organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą i jak co roku ściąga liczne tłumy fanów granej tam muzyki i niezwykłego klimatu tego festiwalu.

Historia Pol'and'Rock Festival jest długa, a sam festiwal przechodził wiele zmian i ewoluował z biegiem lat. Na jego rozwój wpływało zarówno rosnące zainteresowanie sympatyków muzyki, ale również, rosnąca liczba sponsorów festiwalu. Dzięki temu festiwal wydłużył liczbę dni z początkowych dwóch na trzy, powiększyła się ilość koncertów gwiazd zagranicznych oraz ilość osób zainteresowanych festiwalem. Od dłuższego czasu liczba fanów "woodstocku" waha się pomiędzy 300 a 750 tysięcy. Wejście na Pol'and'Rock Festival jest całkowicie darmowe, a porządku pilnują odpowiednie służby, które wspierają wolontariusze, nazywani „Pokojowym Patrolem”.

Festiwal ten nie jeden raz startował w konkursach wyłaniających najlepsze europejskie i światowe festiwale. Organizacja odbywa się na światowym poziomie. Jednak festiwalowiczeszukają czegoś więcej niż tylko dobrej organizacji. Ludzie, którzy co roku od wielu lat uczestniczą w Pol'and'Rock Festival cieszą się przede wszystkim niezwykłym, wyczuwalnym na nim, klimatem i atmosferą przepełnioną wzajemną akceptacją i radością. Festiwal ten jest miejscem, pozwalającym na bezgraniczną i bezpieczną zabawę w rytm pięknej muzyki. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, organizującej wiele warsztatów i spotkań, uczestnicy mogą odbyć rozmowy z ciekawymi ludźmi, poddać się medytacji czy zgłębiać wiedzę z przeróżnych tematów.

Jedno jest pewne – warto przeżyć choć raz niesamowite chwile wraz z innymi fanami muzyki i festiwalowego klimatu. Istnieje wielka szansa, że doświadczając tych emocji, zakochasz się w cudownej atmosferze i powrócisz na Pol'and'Rock w następnym roku!

Zostaw komentarz