Od ostatniego czwartku nie ustępują ogólnopolskie protesty kobiet w związku z aborcją

W osiemdziesięciu miejscowościach w Polsce oraz w 20 w innych krajach, protestować zdecydowały się ruszyć dorosłe kobiety, tak jak i Panowie na równi z młodzieżą, celem dania wyrazu swojemu rozczarowaniu w związku z treścią stanowiska Trybunału Konstytucyjnego względem legalnej aborcji. W czwartek rano 22 października, decyzją Trybunału, usunięcie ciąży w przypadku uszkodzenia embrionu jest uznane za niezgodne z zapisami Konstytucji. Od tego czasu bez przerwy trwają demonstracje, mające wyrazić niezadowolenie odnośnie tej sfery. Demonstrantom asystują hasła: "Piekło Kobiet" czy też "To jest wojna". Skandowane są również takie treści, jak chociażby "Wyp*******ć", ale też "***** ***", gdzie pod gwiazdkami kryje się tekst, w zadziorny sposób nakazujący wynosić się obecnie rządzącej partii. Młodsi, ale też starsi Polacy ruszyli na ulice w swoich miejscowościach, żeby ukazać jedność z protestującymi, które pozbawiono racje do wybierania dzięki rządowej decyzji. Setki tysięcy ludzi w wielu polskich miastach a także Polonia za granicą pragnie zasygnalizować, że taka norma nie może zostać przyjęta i zaprezentować swoje wzburzenie odnośnie koncepcji obecnie panującego rządu.

Strajk niepowstrzymanie się rozrasta

Od samego początku na demonstracjach było całe mnóstwo osób, w szczególności zirytowanych kobiet. W licznych miejscowościach, strajkujących były tysiące, jednakże też w mniejszych miejscowościach ludzie wyrażali swój sprzeciw, zbierając się pod budynkami urzędów miejskich i wybierając się na "spacery". Podczas strajków skandowanych jest wiele haseł, odśpiewywane są różne utwory, natomiast na afiszach można znaleźć różnego rodzaju napisy, jak na przykład "Moje ciało, mój wybór" albo No women, no kraj. Jednak generalnym symbolem, który pojawia się nieprzerwanie, jest czerwona błyskawica. Ogrom celebrytów oraz internetowych osobistości albo przyłącza się do manifestacji, pojawiając się na ulicach swoich miast, albo publikuje posty w social mediach, dając dowód swojemu wsparciu dla strajku. Jednakowoż sprawująca władzę partia i reprezentanci Kościoła Katolickiego twierdzą, że Strajk Kobiet to zryw, którego celem jest to aby rozregulować Polskę i wzywają do wycofania się.

Zasadniczo w całej Polsce plus minus 400 tysięcy osób ulokowało się na ulicach w ponad czterystu protestach, a najwięcej osób manifestujących można było widzieć w stolicy Polski. Demonstracje na szeroką skalę otoczyły też Kraków, Szczecin, Poznań oraz mnóstwo innych miast wojewódzkich. Protesty mają też swój udział w Londynie, Niemczech, Norwegii, Australii i we Włoszech. Różnego rodzaju strajki, które mają na celu spór o prawa kobiet w naszym kraju można zobaczyć prawie każdego dnia na ulicach miast. 30 października w piątek ma odbyć się najbardziej liczna do tej pory demonstracja.

Zostaw komentarz